MŮŽETE SI VYPŮJČIT

Půjčování e-knih v knihovnách

A DALŠÍ TISÍCE E-KNIH VE SVÉ KNIHOVNĚ.

JAK NA TO?

 

 

 
 
 
 | Hlavní stránka | Ankety | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika |
Provozně-technické informace forum.elektronicke-knihy.info / Provozně-technické informace /

Problém s konverzí údajů z OPF v Kindle verzi Hlasu mučedníků

Autor Angrandir
Administrátor
#1 | Zasláno: 30 Srp 2011 08:13
V posledním čísle Kindle verze zpráv PNP (Hlas mučedníků) se vyskytnul drobný problém – při konverzi se z nějakého důvodu použil místo názvu dokumentu (dc:title – Hlas mučedníků @35/2011) název souboru (hm) a místo autora (dc:creator – Pomoc pronásledované církvi) e-mail odesílatele (karel@prayer.cz).

To samé se mi stalo s posledním číslem Kindle verze časopisu VTM – autoři VTM používají calibre, na Hlas mučedníků používám KindleGen, takže předpokládám, že se jedná spíš o nějakou změnu ve fungování konverzního programu na serveru Amazonu.

Viz přiložený obrázek. Nepozorovali jste kolem víkendu podobné chování při zasílání Mobi dokumentů na Kindle (uvedených nebo nějakých jiných)?

Problém s konverzí údajů z OPF v Kindle verzi Hlasu mučedníků
Autor martin-tomasek
Návštěvník
#2 | Zasláno: 30 Srp 2011 20:37
Měl jsem stejnou zkušenost s posledním hm (Hlas mučedníků) a se souhrnem zpráv z idnes ve čtvrtek 25. 8. (přijatý až v neděli) - název byl jen idnes )(standardně bylo iDNES.cz - souhrn 6:00). Pondělní souhrny z idnes už vypadají obdobně jako dřív - iDNES - souhrn 5h.
Autor Angrandir
Administrátor
#3 | Zasláno: 30 Srp 2011 21:29
Přinejhorším se bude nějak vhodně pojmenovávat přímo rozesílaný soubor (aby obsahoval číslo týdne a rok), pokud v názvu zpráv z iDNES bývala dvojtečka a už tam není, možná to vyřešili taky tak.

Napadlo mě, jestli tím nechtějí znepříjemnit využívání své služby k podobným účelům (neplacený obsah mimo Amazon, který jim akorát nadarmo ošoupává servery) – v podmínkách použití konverzní služby je uvedeno, že by se dokument neměl posílat na víc než 15 Kindlů (Hlas mučedníků se momentálně rozesílá na 7, včetně mého ). Ale to je jenom ničím nepodložená hypotéza.
Autor Angrandir
Administrátor
#4 | Zasláno: 4 Zář 2011 07:08
Zdá se, že to v Amazonu opravili (vrátili do původní podoby) sami a moje nepodložená hypotéza byla zcestná, což by bylo super (nemusel bych s tím nic dělat).
Provozně-technické informace forum.elektronicke-knihy.info / Provozně-technické informace / Problém s konverzí údajů z OPF v Kindle verzi Hlasu mučedníků Nahoru
Vaše reakce Klikněte na tuto ikonu, pokud se chcete přesunout na citovanou zprávu
  

» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.