MŮŽETE SI VYPŮJČIT

Půjčování e-knih v knihovnách

A DALŠÍ TISÍCE E-KNIH VE SVÉ KNIHOVNĚ.

JAK NA TO?

 

 

 
 
 
 | Hlavní stránka | Ankety | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika |
Soutěž o ceny forum.elektronicke-knihy.info / Soutěž o ceny /

Vyhlášení výsledků ankety – únor 2012

Autor Angrandir
Administrátor
#1 | Zasláno: 1 Bře 2012 21:27
Anketa byla ukončena 1. 3. 2012.

Otázky:

1. Nakupujete e-knihy v zahraničních e-shopech? (E-knihy získávané jakýmkoli způsobem zdarma do vzájemného poměru nepočítejte.)

a) ano, většinu – 20,0 % odpovědí
b) ano, menšinu – 26,7 % odpovědí
c) ne,nenakupuji – 53,3 % odpovědí

2. Představte si svět, ve kterém neexistují žádné ochranné svazy pijavic, žádné výpalné za prázdná média, ale také žádné papírové knihy a žádná jiná možnost přístupu k jakýmkoli e-knihám než uhrazení fixního ročního poplatku v různé výši, který předplatitelům garantuje přístup k různě velké množině e-knih (výše ročního poplatku určuje přístup k novinkám, odborné literatuře, cizojazyčným titulům atd.). Uhrazení úplně nejvyššího poplatku pak uživatele opravňuje k neomezenému legálnímu přístupu (pro vlastní potřebu) k úplně všem e-knihám ve všech jazycích a všech dostupných formátech, které na světě vyšly nebo vyjdou v období od vynálezu písma až do konce roku, za který máte poplatek zaplacený. E-knihy je možné číst i po skončení předplatného, tj. pokud zaplatíte poplatek poprvé a naposledy v roce 2030, budete si mít možnost až do své smrti legálně číst všechny e-knihy vydané v období od 5. tisíciletí před n. l. do 31. 12. 2030. V elektronické podobě vychází zhruba stejné množství titulů v obdobné skladbě, jaké vycházejí dnes v papírové formě, veškeré knihy vydané v průběhu dosavadní historie lidstva (před vynálezem knihtisku i po něm) byly kvalitně zdigitalizovány. Výběr poplatků a jejich spravedlivé přerozdělování autorům, redaktorům, korektorům, grafikům, sazečům, překladatelům atd. atd. má na starosti jakási vševědoucí entita v závislosti na tom, jak se jednotlivé e-knihy nejen stahují, ale také skutečně čtou, za pouhé stažení nedostane nikdo nic. Neexistuje žádná americká ani jiná instituce, která by mohla uvedená práva omezit nebo nastolená pravidla změnit. Jaká cena za podobnou službu by vám přišla adekvátní (roční poplatek za neomezený přístup ke všem českým i zahraničním e-knihám)?

a) 1499 Kč – 66,7 % odpovědí
b) 2999 Kč – 33,3 % odpovědí
c) 4499 Kč – 0,0 % odpovědí

3. Jaký typ zařízení používáte ke čtení e-knih nejčastěji? (Pokud čtete e-knihy nejčastěji na mobilu, vyberte zařízení, na kterém čtete e-knihy nejčastěji hned po mobilu.) Pokud vnímáte jako e-knihy i PDF soubory, v odpovědi na otázku je zohledněte.

a) specializovanou čtečku e-knih – 40,0 % odpovědí
b) tablet – 13,3 % odpovědí
c) počítač (stolní, notebook, netbook) – 46,7 % odpovědí

Zájem o jednotlivé e-knihy:

1. Závoj a džíny (Vyšehrad, 8×)
2. Vyjednavač (Talpress, 2×)
3.–7. Dospěju, až umřu (Talpress, 1×)
3.–7. Encyklopedie řádů I. (Libri, 1×)
3.–7. Japonsko (Libri, 1×)
3.–7. Madeira (Libri, 1×)
3.–7. Mříže v ráji (Vyšehrad, 1×)

Celkový počet došlých odpovědí: 15
Všechny odpovědi byly zařazeny do slosování.

Výhercem za měsíc únor 2012 se stává:

Petr VálaPožadovanou/vyhranou elektronickou knihu (Vyjednavač) do soutěže věnovalo nakladatelství Talpress.

Pokud jste nevyhráli, nezoufejte, soutěž probíhá každý měsíc, můžete se zúčastnit znovu.
Soutěž o ceny forum.elektronicke-knihy.info / Soutěž o ceny / Vyhlášení výsledků ankety – únor 2012 Nahoru
Vaše reakce Klikněte na tuto ikonu, pokud se chcete přesunout na citovanou zprávu
  

» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.