MŮŽETE SI VYPŮJČIT

Půjčování e-knih v knihovnách

A DALŠÍ TISÍCE E-KNIH VE SVÉ KNIHOVNĚ.

JAK NA TO?

 

 

 
 
 
 | Hlavní stránka | Ankety | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika |
Betatest forum.elektronicke-knihy.info / Betatest /

ANKETA: Malazská Kniha padlých – formát názvů jednotlivých dílů

Autor Angrandir
Administrátor
#1 | Zasláno: 5 Úno 2013 22:10 | Změnil(a): Angrandir
V letošním roce (2013) je v plánu vydání elektronické verze ságy Malazská Kniha padlých od Stevena Eriksona (nakladatelství Talpress). Ságu tvoří 10 svazků, které budou odpovídat 10 samostatným e-knihám.

Z osobní zkušenosti vím, že s elektronickými sériemi bývá někdy problém (pro neznalého/nového čtenáře), konkrétně v orientaci, kolikátý díl série ta která e-kniha představuje. (Konkrétní osobní zkušenost je taková, že jsem v rámci nejmenované pětidílné série omylem přečetl čtvrtý díl před třetím a když jsem následně začal číst třetí po čtvrtém, v ději jsem se ztratil a musel začít číst celou sérii znovu od začátku .

V případě Malazské Knihy padlých bych této drobné nepříjemnosti rád předešel zahrnutím pořadového čísla dílu přímo do názvu. Na následujícím obrázku si můžete prohlédnout dvě možné varianty řešení:

Malazská Kniha padlých – návrh pojmenování e-knižních dílů

Výhodou varianty 1 je zachování řazení titulů (při seřazení podle abecedy), varianta 2 může někomu připadat subjektivně „hezčí“. (Výsledek může vypadat ve Vaší čtečce jinak – záleží na možnostech a způsobu zpracování rozhraní, pokud čtečka například zobrazuje náhledy obálek, uvidíte náhledy obálek, to víte nejlépe sami.)

Pro úplnost je doplněna ještě tradiční verze bez číslování jako varianta 3 (ze které není pořadí dílů patrné nijak) – subjektivně „nejhezčí“ a „nejméně praktická“.

Pokud některou z uvedených variant preferujete, přidejte odpovídající hlas do ankety. Pokud se vám nelíbí ani jedna varianta, navrhněte nějakou vlastní do komentářů.P. S.: Používáte-li Kindle, můžete si stáhnout krátkou ukázku z aktuálně připravovaného prvního dílu.
Betatest forum.elektronicke-knihy.info / Betatest / ANKETA: Malazská Kniha padlých – formát názvů jednotlivých dílů Nahoru
Vaše reakce Klikněte na tuto ikonu, pokud se chcete přesunout na citovanou zprávu
  

» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.