MŮŽETE SI VYPŮJČIT

Půjčování e-knih v knihovnách

A DALŠÍ TISÍCE E-KNIH VE SVÉ KNIHOVNĚ.

JAK NA TO?

 

 

 
 
 
 | Hlavní stránka | Ankety | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika |
Betatest forum.elektronicke-knihy.info / Betatest /

Sníh (Neal Stephenson)

Autor Angrandir
Administrátor
#1 | Zasláno: 1 Lis 2012 06:28 | Změnil(a): Angrandir
SníhSníh
Neal Stephenson
Talpress, 2000 (dotisk 2007)

Anotace:

Vize postmoderní společnosti ohrožované zcela současnými riziky, přímo ďábelské tempo rozvíjení děje a lehce černý humor – to jsou důvody, proč se tento cyberpunkový román stal kultovním světovým bestsellerem.

ISBN 80-7197-109-X, V2-měkká lepená vazba, 544 stran, překlad Tomáš Hrách, obálka Martin Zhouf

Aktuální verze

Kindle (KF8/Mobi) verze 1.02 (2012-12-16): stáhnout ukázku (0,5 MB)
EPUB verze 1.02 (2012-11-07): stáhnout ukázku (0,3 MB)

Změny ve verzi 1.02
  • KF8/Mobi: změna základního řádkování (1.15 na 1.00), přidána mezera mezi odstavci
  • EPUB: přidána mezera mezi odstavci, zvýrazňování kurzívou zachováno i při vypnutí stylů (PocketBook/FBReader, Cybook Odyssey)

Předchozí verze

Kindle (KF8/Mobi) verze 1.01 (2012-11-05): stáhnout ukázku (0,5 MB)
EPUB verze 1.01 (2012-11-05): stáhnout ukázku (0,3 MB)

Změny ve verzi 1.01
  • KF8/Mobi, EPUB: odstranění chráněného fontu původně použitého k číslování kapitol

Kindle (KF8/Mobi) verze 1.00 (2012-10-31): odstraněno
EPUB verze 1.00 (2012-10-31): odstraněno

Konstruktivní poznámky k oběma ukázkám pište do komentářů. Obecné informace k testování naleznete v úvodním příspěvku.

Ukázka obsahuje přibližně 8 % obsahu z plné verze knihy.
Autor m
Návštěvník
#2 | Zasláno: 7 Čvn 2013 21:32
Nevím do jaké míry moje komentáře budou fundované, provedl jsem všeho všudy 7 konverzí. Zřejmě spoustu to co napíšu je známé a dá se otestovat v Kindle Previewer.

Čtu na Kindle Paperwhite, k dispozici mám i Kindle Touch, a sw Kindle aplikace pro Android a iPhone. Inspiraci čerpám z komerčních ebooků z Amazonu, ke spoustě knih lze stáhnout vzorek. Každopádně tady jsou moje postřehy:

Myslím, že celkově je to nádherná práce, čistý design. Vynikající nápad s html obsahem oddělený bullety. U jednoduché beletrie s mnoha kapitolami je to elegantní cesta pro kompaktní zobrazení. Navíc na Kindle pro androidu, nebo iPhone se TOC nedá jinak zobrazit, než skokem na html TOC.

Taktéž použití gifu pro vizitku je nadstandard. Mám zakoupený technický komerční ebook s diagramy v jpegu a je to tragédie

V logu Talpress bych zvážil transparentní gif. Na čtečkách je to jedno, ale na tabletu a iPhone se mi lépe čte s podkladem sepia a pak bílý okraj kolem obrázků působí rušivě. Nevýhoda je, že při černém podkladu je obrázek špatně viditelný.

Na kindle pro iPhone není číslo kapitoly podtržené, ale to je omezení starého mobi, nemyslím, že by to bylo rušivé. Box s Náplní do Buřtů, nebo MAFIE je zobrazen na všech zařízeních, ale na iPhone je box na šířku obrazovky. Opět omezení starého mobi.

Vizitku s pevnou šířkou by bylo zajímavé zkusit na zařízení užších než 550px, případně na nových iPadech a retina displayem. Bohužel nemám ani jedno k dispozici, ale v Adobe digital edition s nejužším sloupcem obrázek přetéká mimo obraz. Toto jsem řešil konverzí gifu do 16barev s šířkou 600px, levý a pravý okraj nechám transparentní a nechám roztáhnout na 100% šířky. Toto dopadne dobře i ve starém mobi a dobře to dopadne i na nových zařízeních. Ale při roztažení/zmenšení dochází ke ztrátě kontrastu. Ale pérové kresby vypadají dobře.

To je asi vše.
Autor Angrandir
Administrátor
#3 | Zasláno: 8 Čvn 2013 10:30
Díky moc za užitečné postřehy, například transparentní obrázky určitě vyzkouším v dalších knihách, s jiným než bílým pozadím jsem nepočítal.

Co se týče starého mobi, doufám že Amazon má v plánu časem podporovat KF8 na všech platformách, včetně aplikací, nějak na to zapomněli .

Sníh už je na stránce „betatest“ jenom zapomenutý – organizační problém spočívá v tom, že jakmile dostanou e-knihu k prodeji jednotliví distributoři (Kosmas, Palmknihy, eReading), doladí si ji pro svůj systém (např. aby se jim EPUB co nejlépe automaticky konvertoval do verze pro Kindle) a dál si e-kniha žije vlastním životem (několika paralelními životy) bez vazby na to, co na začátku obdrželi od nakladatele. Prudit je s požadavky na výměnu je z tohoto důvodu možné jenom z nějakých velmi závažných důvodů.
Autor m
Návštěvník
#4 | Zasláno: 8 Čvn 2013 11:42
Poslední zajímavá platforma, kde Amazon nepodporuje K8 je iOS. Což je docela škoda, protože tam má zdatnou konkurenci v iBooks, které velice slušně podporují ePUB, ale vzledek k tomu, že ta situace trvá již přes rok, tak nad tím lámu hůl.

K8 asi nepodporují už jen Kindle starší než verze 3. Asi jen amazon ví, jaká je jejich penetrace, ale v Česku asi velká nebude.

Díval jsem se i na ostatní Vaše ukázky a je to nádhera, myslím, že je to asi to nejlepší co jsem zatím viděl z ebooků vůbec, ani komerční z Amazonu nejsou tak dobré. Domnívám se, že Američané ebooky berou jako spotřební zboží a důležitější je spíše 100% funkčnost na všech platformách.

Určitě se i v budoucnu rád podívám na Vaše práce.
Betatest forum.elektronicke-knihy.info / Betatest / Sníh (Neal Stephenson) Nahoru
Vaše reakce Klikněte na tuto ikonu, pokud se chcete přesunout na citovanou zprávu
  

» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.