MŮŽETE SI VYPŮJČIT

Půjčování e-knih v knihovnách

A DALŠÍ TISÍCE E-KNIH VE SVÉ KNIHOVNĚ.

JAK NA TO?

 

 

 
 
 
 | Hlavní stránka | Ankety | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika |
Betatest forum.elektronicke-knihy.info / Betatest /

Dospěju, až umřu (Dave Barry)

Autor Angrandir
Administrátor
#1 | Zasláno: 28 Led 2012 11:42 | Změnil(a): Angrandir
Dospěju, až umřuDospěju, až umřu
Dave Barry
Talpress, 2010

Anotace:

Jak jsme u Davea Barryho zvyklí, zabývá se i v této knize různými žhavými tématy současnosti – otázkou, čím se liší muži od žen a proč, oslavou otcovství („V příštích pěti letech strávíte celkem zhruba pětačtyřicet minut poslechem písní, které se vám líbí, a zhruba 127 000 hodin poslechem písní, které se zabývají otázkami typu jak jede mašinka“), rozvojem techniky („O všech moderních přístrojích vím v podstatě jen to, jak je zapnout, a pokud přestanou fungovat, vím, jak je vypnout a pak znovu zapnout, protože pak většinou začnou znovu fungovat.“), radami pro pejskaře-začátečníky („K jiným užitečným povelům, které můžete svého psa naučit, patří ‚zůstaň‘, ‚k noze‘, ‚nestrkej tomu pánovi čumák do rozkroku‘, ‚přestaň obskakovat to křeslo‘,…“), vystrojováním svatebních obřadů a mnoha dalšími palčivými otázkami. Kdo zná Barryho humor a má ho rád, ten by si toto jeho další dílo neměl nechat ujít, a kdo ho ještě nezná, má nejvyšší čas se s ním seznámit.

ISBN 978-80-7197-408-6, V8, 192 stran, překlad Jana Dušková, obálka Dalibor Vlach

Aktuální verze

Kindle (KF8/Mobi) verze 1.00 (2012-01-28): stáhnout ukázku (0,4 MB)
EPUB (ADE*) verze 1.00 (2012-01-28): stáhnout ukázku (1,1 MB)
EPUB (FBR*) verze 1.00 (2012-01-28): stáhnout ukázku (1,1 MB)

Konstruktivní poznámky k oběma ukázkám pište do komentářů. Obecné informace k testování naleznete v úvodním příspěvku.

*Kvůli složitějšímu formátování e-knihy (ve srovnání s běžnou beletrií) je trochu problém vytvořit jeden univerzální EPUB, který by vypadal na všech čtečkách v rámci možností co nejlépe – místo jednoho ořezaného EPUBu čitelného na všem mi přišlo vhodnější vytvořit jeden neořezaný pro čtečky s dobrou podporou HTML/CSS a jeden obyčejnější pro ty ostatní. E-kniha je vytvářena za účelem prodeje v e-shopu Talpressu, takže se to snad s větším množstvím formátů nějak zakulačí.

  • „ADE verze“ je určena např. pro čtečky Nook nebo Sony
  • „FBR verze“ je určena primárně pro čtečky používající FBReader (PocketBook aj.)

Kindle verze zohledňuje připravovaný formát KF8, takže až vyjde nový firmware pro e-inkové čtečky s jeho podporou, měla by se e-kniha zobrazovat maličko jinak (iniciály, tabulky).

Při testování berte laskavě uvedené skutečnosti v potaz, ADE verze na PocketBooku vypadá záměrně špatně, stejně jako Kindle verze skoro na všem kromě Kindle.

Konverze nijak nesouvisejí s verzí prodávanou na Palmknihách (kromě toho, že vycházejí ze stejné knihy). Důvodem vzniku nové verze není kvalita tamější konverze (se kterou nejsem obeznámen), ale skutečnost, že si Palmknihy knihu převáděly samy a je neetické ji za účelem prodeje kdekoli jinde jen tak čórnout .

Za účast v testování již není možné e-knihu vyhrát jako tomu bylo u předchozích titulů, nicméně můžete si o ni zasoutěžit v pravidelném kvízu.
Autor coala
Člen
#2 | Zasláno: 29 Led 2012 21:04
ahoj

testovala som na kindle 3 aj na kindle fire
verzia KF8 je pekna
tesim sa ked uz bude kf8 dostupna aj na normalnych "kindloch" teda ak bude

formatovanie je v poriadku
Autor Angrandir
Administrátor
#3 | Zasláno: 29 Led 2012 21:27
To já taky doufám – Kindle 3 se od těch nových ničím významným neliší a nenapadá mě, proč by Amazon nasíral svoje zákazníky tlačením do nákupu nových zařízení, která beztak dotuje, tak to snad dopadne dobře.

Díky moc za vyzkoušení.
Betatest forum.elektronicke-knihy.info / Betatest / Dospěju, až umřu (Dave Barry) Nahoru
Vaše reakce Klikněte na tuto ikonu, pokud se chcete přesunout na citovanou zprávu
  

» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.