MŮŽETE SI VYPŮJČIT

Půjčování e-knih v knihovnách

A DALŠÍ TISÍCE E-KNIH VE SVÉ KNIHOVNĚ.

JAK NA TO?

 

 

 
 
 
 | Hlavní stránka | Ankety | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika |
Betatest forum.elektronicke-knihy.info / Betatest /

Mrtvý bod (Robert Liparulo)

Autor Angrandir
Administrátor
#1 | Zasláno: 31 Srp 2011 22:10 | Změnil(a): Angrandir
Mrtvý bodMrtvý bod
Robert Liparulo
Talpress, 2011

Anotace:

Supermoderní technika se setkává s vysokými sázkami v napínavém thrilleru. Outis Enterprises nehledí při výcviku své soukromé armády na výdaje. Zakladatel Brendan Page, bývalý operativec Speciálních jednotek, vytvořil špičkovou simulační technologii, která zasazuje rekruty doprostřed realistického válečného cvičení. S použitím technologie videoher způsobí, že krev je zdánlivě modrá a ženy a děti vypadají jako bojovníci. Tak přetváří vojáky v amorální stroje na zabíjení. Jen jeden člověk ví, že Brendan Page není jen brilantní vynálezce a podnikatel, jak ho ukazují média. Tím člověkem je John Hutchinson - a ten je posedlý snahou odhalit Pageovy plány a znemožnit jejich uskutečnění - i když mu to vážně komplikuje vlastní život.

ISBN 978-80-7197-416-1, V8 s přebalem, 376 stran, obálka T. Kropáček.

Aktuální verze

Mobi verze 1.00 (2011-08-31): stáhnout ukázku (0,3 MB)
EPUB verze 1.02 (2011-11-05): stáhnout ukázku (0,8 MB)

Změny ve verzi 1.02
  • EPUB: oprava zobrazování kurzívou psaných pasáží na čtečce B&N Nook

Předchozí verze

EPUB verze 1.01 (2011-09-05): stáhnout ukázku (0,8 MB)

Změny ve verzi 1.01
  • EPUB: výměna loga Talpressu a titulní stránky s názvem knihy (4-bit GIF → 8-bit PNG)
  • EPUB: rozdělení úvodní pasáže do samostatných souborů (vynucené odstránkování)

EPUB verze 1.00 (2011-08-31): stáhnout ukázku (0,8 MB)

Konstruktivní poznámky k oběma ukázkám pište do komentářů. Obecné informace k testování naleznete v úvodním příspěvku.
Autor coala
Člen
#2 | Zasláno: 31 Srp 2011 23:33
ukážka v mobi sa chová u mňa na Kindle OK
Autor fraktik
Člen
#3 | Zasláno: 3 Zář 2011 22:34
Mobi ukázka na K3 (3G Kindle verse 3.1 (558700031)) naprosto bez problému či (nalezeného) překlepu, veškeré formátování funguje.

PS: Ukázka vypadá převelice lákavě.
Autor Angrandir
Administrátor
#4 | Zasláno: 4 Zář 2011 06:51 | Změnil(a): Angrandir
Díky moc za ohlasy.

Jenom technická poznámka, pokud se chcete zúčastnit slosování z titulu zapojení do diskuse k testované knize, je zapotřebí se registrovat před zasláním diskusního příspěvku (a zasílat příspěvek už jako přihlášený uživatel) – vaše přezdívka u příspěvku musí být podtržená s dodatkem „Člen“, nikoli „Návštěvník“.

Příspěvky neregistrovaných návštěvníků losovací skript ignoruje – chyběla by mu jednoznačná vazba na členy a jejich e-mailové adresy. (Dohledávání se neděje podle jména, leč podle unikátního interního identifikačního čísla.)

Fraktikův příspěvek jsem v tomto duchu upravil, takže až nastane slosování, zařazený do něj bude.
Autor shaula
Člen
#5 | Zasláno: 5 Zář 2011 19:37
Jak už psali předchozí, v Kindle 3 naprosto bez problémů, pouze jednopísmenné předložky nemají za sebou pevnou mezeru, takže se někdy zobrazují na konci řádku. Ale předpokládám, že je to úmysl, nikoli chyba.

Vyzkoušela jsem i epub na Pocketbook Pro 603, tady se zobrazení liší podle použitého prohlížeče - v Adobe Vieweru a FB Readeru vše OK, Coolreader 3 ale ignoruje konce stránek a zobrazuje vše za sebou (i když s formátováním), nezobrazil třetí stránku (s jménem autora, názvem a Talpress) a nedokonale zobrazí logo Talpress (takové "roztřepané"). Jinak ale ve všech prohlížečích diakritika bez problémů.
Autor Angrandir
Administrátor
#6 | Zasláno: 5 Zář 2011 21:33 | Změnil(a): Angrandir
S těmi pevnými mezerami je to opravdu záměr, viz diskuse k předchozí knize. Všechny možnosti jsou hrozné, jde o to vybrat tu z nich, která většině lidí přijde hrozná nejmíň, mně osobně to nejvíc vyhovuje takhle, ale pokud by to reprezentativní vzorek populace vnímal jinak, klidně bych dělal jednu verzi pro sebe a druhou pro populaci.

GIFy v CoolreaderuOstatní konstruktivní připomínky jsem se pokusil do EPUBu zapracovat, viz nová verze 1.01 (pouze EPUB).

Ebook obsahuje ještě jeden neviditelný (v Coolreaderu) obrázek použitý k podrhávání čísel kapitol, žel se ale zdá, že Coolreader (na PC, ale na jiných platformách to asi bude stejné) má problémy se zarovnáváním obrázku na střed – podtržení by bylo o kousek ujeté a vypadá to blbě, tak jsem ho nechal neviditelný, třeba autoři Coolreaderu časem opraví oba bugy současně a v nějaké budoucí verzi to bude vypadat stejně jako v jiných prohlížečích. Priorita je pro mě Adobe Digital Editions (Sony a spol.), ale ADE zase neumí centrovat vodorovnou čáru (<hr>) – bug, proto používám obrázek.

Obrázky i odstránkování postupně opravím i ve starších eboocích, v některých to bude ještě horší, pokud používám GIFy pro názvy kapitol. U ebooků co se ještě tímhle způsobem netestovaly (Od utrpení k triumfu, Let přes hranice, Vyjednavač) zase vylosuju jednoho výherce plné verze, u těch co se testovaly a už někdo plnou verzi vyhrál (Mistborn, Muž cti) bude účast na testování ryze nezištná.

OT pro Shaulu: Kdyby ses někdy nudila, tuhle jsem koukal že jsi zase druhá
Autor Angrandir
Administrátor
#7 | Zasláno: 11 Zář 2011 09:48
Testování bylo ukončeno (pochopitelně pokud se v budoucnu narazí na něco zcela zásadního, do e-knihy se ještě hrábne). Jeden z účastníků diskuse obdrží plnou verzi e-knihy, můžete ho svépomocí vylosovat zde.
Autor Angrandir
Administrátor
#8 | Zasláno: 11 Zář 2011 18:47
Výhercem e-knihy se stala shaula. Další v pořadí na testování jsou dva starší (v tom smyslu, že se už prodávají, respektive existují takové snahy ) tituly z nakladatelství Stefanos:


Autor Angrandir
Administrátor
#9 | Zasláno: 5 Lis 2011 13:33
V EPUB verzi bylo opraveno zobrazování kurzívou psaných pasáží na čtečkách B&N Nook. Viz samostatný příspěvek.
Betatest forum.elektronicke-knihy.info / Betatest / Mrtvý bod (Robert Liparulo) Nahoru
Vaše reakce Klikněte na tuto ikonu, pokud se chcete přesunout na citovanou zprávu
  

» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.